Чернігівська обласна благодійна організація
“Аратта”


Eng

 

––– Головна | Про нас | Новини | Гуртки | Нашi партнери | Галерея | Контакти –––

 

17 квітня 2011 року.
Навчально-практичний тренінг "Створення та розвиток громадської організації батьків".

За планом проекту «Голос батьків», який реалізується Чернігівською обласною благодійною організацією «Аратта» за фінансової підтримки проекту МАТРА посольства Королівства Нідерландів в Україні, 17-19 квітня 2011 року пройшов триденний Навчально-практичний тренінг "Створення та розвиток громадської організації батьків". Метою даного тренінгу було допомогти батькам дітей з вадами зору створити громадську організацію, яка б активно відстоювала інтереси їх дітей.  

В ході тренінгу були розглянуті такі питання: визначення місії, основних завдань, стратегічних напрямків діяльності та структури організації, на яких засадах вона функціонує та як здійснюється менеджмент. Учасники отримали знання про процедуру офіційної реєстрації та діяльність організації у рамках правового поля України, змогли дізнатися про те, як формуються партнерські стосунки з важливими для діяльності організації особами та установами, а також отримали інформацію про пошук джерел фінансування для недержавної організації тощо.

Досвідчені тренери, а саме Луценко Тамара – директор Білоцерківського дитячого оздоровчого центру «Шанс», співзасновник Білоцерківського міського товариства дітей-інвалідів та їх батьків «Аюрведа», а також Луценко Інна – головний спеціаліст відділу з питань освіти осіб із особливими потребами Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, добре знайомі з даною проблемою.

У тренінгу прийняло участь 14 батьків, діти яких мають вади зору, а також сліпа мама і мама із залишковим зором. Ці дві мами поділилися своїми життєвими труднощами та проблемами, з якими вони стикаються повсякчас у щоденному житті. Крім Чернігівських батьків на тренінг приїхали ще мама з міста Маріуполя та мама з міста Слов’янська. Усіх об’єднала спільна проблема.

В результаті тренінгу були вироблені спільні рішення щодо покращення життя та життєдіяльності дітей з вадами зору. Також було усвідомлено, що дієвим механізмом, який втілить у життя прийняті рішення, має бути саме батьківська організація. Таким чином батьки оцінили свою роль у покращенні умов життя дітей і заявили про своє бажання створити дану організацію. Спільна проблема, спілкування з однодумцями, цінна інформація тренінгу та успішний приклад білоцерківської організації об’єднали батьків та надихнули на подальшу роботу.

Волонтер ЧОБО «Аратта»,
офісний працівник – Нассон Тетяна